Sklep wędkarski Koszalin

Sklepy wędkarskie w Koszalinie:

Sklep wędkarski Spinner-Hobby

ul. Władysława IV 113B
75-347 Koszalin

tel. 94 343 20 81

 

Sklep wędkarski Pilker

ul. Mieczysława Jagoszewskiego 9A
75-347 Koszalin

tel. 606 224 401

 

Sklep wędkarski DARKO

ul. Mieszka I 13
75-137 Koszalin

tel. 698 687 371

 

Sklep wędkarski Silverfish

ul. Karłowicza 15
75-563 Koszalin
tel. 513 685 845

 

Sklep wędkarski K-Plast

ul. Morska 54
75-218 Koszalin
tel. 608 410 397

 

Pomorze Środkowe i kraina jezior w pasie przybrzeżnym Bałtyku to wręcz wymarzone tereny  dla pasjonatów wędkarstwa. Jednak Koszalin i Pomorze Środkowe to nie tylko wędkarstwo jeziorowe. Łowi się tu także troć i łososie wchodzące na tarło do Parsęty, Regi czy Wieprzy. Nie zapominajmy także, że uprawiany tu powszechnie jest surfcasting, czyli łowieniu z wybrzeża morskiego. W ogóle w regionie popularne jest wędkarstwo morskie, powszechnie jeździ się na dorsze czy morskie łososie.  Niegdyś odwiedzając sklep wędkarski Koszalin wystarczyło kupić kilka akcesoriów wędkarskich, wystarczała podstawowa wędka z kołowrotkiem, jakiś spławik i haczyki. Przynęta była już organizowana “własnym przemysłem”. Obecnie wędkarstwo ogromnie się rozwinęło, pojawiło się wiele jego odmian wymagających już nie tylko specjalistycznej wędki, ale także całego dodatkowego wyposażenia i specjalistycznych akcesoriów wędkarskich. Dodatkowo pojawiły się w sklepach żywe przynęty, pinka, dendrobena i wiele innych. Stąd wizyty w sklepach z akcesoriami wędkarskimi odbywają się w trakcie sezonu wędkarskiego wielokrotnie. Musimy przecież trzymać rękę na pulsie i uzupełniać nasz wędkarski arsenał o wciąż nowe akcesoria wędkarskie.

Przygotowania do sezonu – odwiedzamy sklep wędkarski Koszalin

Niezmienną częścią wyposażenia wędkarza pozostają kołowrotki, które różnią się od siebie wielkością, wagą, dopuszczalną siłą hamowania czy też przełożeniem. Oczywiście, kołowrotek stanowić podstawową część zestawu obok kupowanej wędki. Wybór jest jednak trudny, gdyż odwiedzając dowolny sklep wędkarski Koszalin szybko przekonać się można, że ich wybór jest ogromny i ciężko wybrać najodpowiedniejszy z tak szerokiej oferty sprzętu wędkarskiego. Wędkarz zamierzający odwiedzić sklep wędkarski Koszalin powinien wcześniej zdecydować, do jakiej metody dany kołowrotek będzie stosowany. Inne kołowrotki potrzebne są do lekkiego spinningu, inne kołowrotki używamy na trociowych wyprawach czy łowieniu dorszy z kutra, innych kołowrotków wymaga metoda odległościowa. Wybór jest trudny, ale zawsze możemy liczyć na fachową pomoc personelu w każdym ze sklepów wędkarskich w Koszalinie.

Podobnie jak z kołowrotkami jest z wędkami. Różnorodność metod połowu i odmian wędkarstwa wymusza powstawanie coraz bardziej specjalistycznych wędek. Tyczki, bolonki, spinningi, kije na dorsze, muchówki, odległościówki, wędki do surfcastingu czy karpiówki, czyli wędki do połowu karpi. Każdy sklep wędkarski Koszalin pomoże nam zorientować się w tym gąszczu modeli i wybrać jak najbardziej odpowiedni kij, zarówno pod względem parametrów, jak i ceny.

Wybierając się na ryby nie można zapomnieć o ich nęceniu i zaopatrzeniu się w sklepie wędkarskim w odpowiednie zanęty. Tu też rozwój wędkarstwa sprawił, że i zanęty przeszły spore zmiany na przestrzeni ostatnich lat. Obecnie możemy zakupić gotowe zanęty, odpowiednie do gatunku ryby, którą planuje się łowić. Zanęty dostosowane są też do typów łowisk. Przywabioną rybę trzeba na coś złowić, czyli potrzebne są nam przynęty. I tu sklep wędkarski Koszalin staje na wysokości zadania, czyli wędkarskich potrzeb i oczekiwań. W sklepie wędkarskim dostępne zarówno przynęty naturalne, w tym przynęty żywe, jak i przynęty sztuczne. Odwiedzając sklep wędkarski Koszalin warto, szczególnie jeżeli zaplanujemy zakupić przynęty spinningowe, “zasięgnąć języka” u personelu. Wędkarze lubią się chwalić, także w sklepie wędkarskim, więc sprzedawcy mają najświeższe informacje, na co ryby biorą aktualnie najlepiej. Czy to białe twistery Relax, rippery Manns, czy też zwykła srebrna obrotówka Mepps Long dowiemy się w sklepie.

Akcesoria wędkarskie – sklep wędkarski Koszalin

Wędkarze zmienili swoje podejście nie tylko do metod łowienia. Zmienił się styl uprawiania wędkarstwa. Akcesoria wędkarskie to już nie tylko wędka i kołowrotek. To także specjalistyczna odzież wędkarska. Wręcz pojawiła się wędkarska moda! Z tym trendem nadążają sklepy wędkarskie i oferują można to nazwać uniformy, odpowiednio do każdej z metod połowu. Każdy sklep wędkarski Koszalin ma w ofercie kamizelki wędkarskie, kurtki, spodnie i kombinezony wędkarskie. Dostępne są czapki projektowane specjalnie dla wędkarzy. Okulary polaryzacyjne to już powszedniość, każdy sklep wędkarski oferuje dziesiątki ich modeli.

Odzież wędkarska projektowana jest tak, by zapewnić wędkarzowi komfort na łowisku. Sklepy wędkarskie oferują odzież wędkarską na różne warunki pogodowe. Ochrona przed zimnem, deszczem czy słońcem to nie wszystko. Odzież wędkarska zaprojektowana jest ergonomicznie, zapewnia pełną swobodę ruchów, a w przemyślany sposób rozmieszczone różne kieszenie, zaczepy i karabińczyki ułatwiają wędkarzowi łowienie. Zmieniło się też zagospodarowanie łowiska. Każdy sklep wędkarski Koszalin oferuje dziesiątki modeli krzesełek wędkarskich, dostępne są fotele i parasole wędkarskie a nawet łóżka wędkarskie i namioty.

Pasjonaci wędkarstwa w obecnych czasach mają dostęp do niespotykanych wcześniej akcesoriów. Wędki wykonane w kosmicznej technologii czy odzież z oddychających tkanin w której zadaje się szyku na łowisku, o nowoczesnych sztucznych przynętach nie wspominając, to nie tylko domena młodych. Starsi wędkarze, choć podkreślają, że w przeszłości radzili sobie jedynie z wędką, kołowrotkiem i haczykiem, to także chętnie sięgają po wszelkie nowinki. Przecież wędkarstwo to w sumie zabawa, a przecież każdy lubi mieć ładne, a przy tym skuteczne zabawki. A każdy sklep wędkarski, czy to Koszalin, czy Warszawa, to sklep z zabawkami. Głównie dla chłopców w różnym wieku.