Sklep wędkarski Gdańsk

Sklepy wędkarskie w Gdańsku:

Sklep wędkarski Wedkarski.com

ul. Kartuska 213
80-122 Gdańsk
tel. 58 585 81 81

 

Centrum Wędkarstwa Gdańsk

ul. Grunwaldzka 295
80-314 Gdańsk
tel. 664 006 720

 

Sklep wędkarski Zarybieni.pl

ul. Ogarna 15/19B
80-826 Gdańsk
tel. 512 866 149

 

Sklep wędkarski Twister

ul. Stanisława Wyspiańskiego 20
80-434 Gdańsk
tel. 501 069 514

 

Sklep wędkarski Trotka

ul. Żwirki i Wigury 12
80-001 Gdańsk
tel. 58 346 39 50

 

Sklep wędkarski Cat and Fish

ul. Obrońców Wybrzeża 2/2
80-398 Gdańsk
tel. 573 975 411

 

Sklep wędkarski U Stacha

ul. Unnamed Road
tel. 600 874 417

 

Sklep wędkarski Żako

ul. Partyzantów 103
80-257 Gdańsk
tel. 58 341 93 65

 

 

Co powinien mieć każdy wędkarz? – podpowiada profesjonalny sklep wędkarski Gdańsk

Oprócz umiejętności i szczęścia, każdy wędkarz musi wyposażyć się w kilka elementów, bez których złapanie dorodnej sztuki może okazać się nie tylko utrudnione, ale nawet niemożliwe. Większość wędkarzy ma wspólną cechę – podstawową wiedzę o różnych gatunkach ryb na określonym obszarze oraz o najlepszych metod na ich złowienie. W wyposażeniu wędkarza – niezależnie od tego czy jest początkujący, czy może zajmuje się wędkarstwem zawodowo – oprócz wędki muszą się znajdować inne akcesoria wędkarskie. Sprawdź jakie.

Niezbędne akcesoria wędkarskie

Kołowrotki i wędki

Na rynku istnieją specjalne wędki i kołowrotki zaprojektowane dla każdego stylu wędkarstwa, ale kluczem dla wędkarzy – amatorów jest zachowanie prostoty. Podczas pierwszych kroków z wędkarstwem można wybrać dobrej jakość prostą wędkę i kołowrotek w średniej cenie. Na samym początku nie warto sięgać po akcesoria z najwyższej półki.

Żyłki i plecionki

Wędkarska żyłka jest dostępna w wielu różnych materiałach i średnicach. Te o większej średnicy są mocniejsze niż żyłki o mniejszej średnicy wykonane z tego samego materiału. Ogólnie rzecz biorąc, plecionki są bardzo mocne i zarazem cienkie. Sklep wędkarski Gdańsk posiada również żyłki wykonane z fluoropochodnych węglowodorów są zazwyczaj odporne na ścieranie i prawie niewidoczne pod wodą, a żyłki monofilamentowe są wyporne i rozciągają się. Na pierwszy raz z wędką najlepsze będzie postawienie na żyłek monofilamentowych. Do żyłek warto dokupić właściwe haczyki i nauczyć się ich odpowiedniego wiązania.

Przynęty

Każdy gatunek ryby inaczej reaguje na określoną zanętę. Te są dostępne zarówno w formie granulatu, sprayu lub proszku – każda z nich przeznaczona do określonego typu połowów – w rzekach, jeziorach czy sztucznych kanałach. Ryby są szczególnie wrażliwe na zapachy – producenci przynęt oferują bardzo szeroką gamę produktów, które po prostu trzeba wypróbować i na własnej skórze zweryfikować, które zanęty przyniosą najlepsze efekty.

Odzież wędkarska i torba na sprzęt

Dobra torba na sprzęt wędkarski umożliwia doskonałą organizację wszystkich akcesoriów wędkarskich – haczyków, żyłek, błystek i gumowych twisterów i woblerów. Najlepszym wyborem jest prosta i pojemna torba na ramię, która umożliwia wygodne przemieszczanie się wzdłuż łowiska. Właściwa odzież – kamuflujące kamizelki, koszulki, spodnie i kapelusz, który ochroni głowę w słoneczne dni muszą być wygodne i praktyczne.

Sklep wędkarski Gdańsk – najlepsze miejsce dla każdego wędkarza

Najważniejszą cechą, jaką może mieć nowy wędkarz, jest wytrwałość. Resztę zapewnią, dobrze wyposażone sklepy wędkarskie. Wędkarstwo to sport i hobby, który z jednej strony pozwala na wyciszenie się i kontemplację z naturą, a z drugiej niesamowite emocje, kiedy ryba połknie haczyk. Koszt profesjonalnego ekwipunku wędkarza jest w ogólnym rozrachunku dość znaczący. Na szczęście można na bieżąco kompletować wszystkie akcesoria zaczynając od najpotrzebniejszych. Wszystkie z nich, oferuje wszystkim pasjonatom tego sportu, sklep wędkarski Gdańsk. Na początek wystarczy skromna podstawa ze średniej półki cenowej, z czasem można stawiać na ilość i jakość.