Sklep wędkarski Lublin

Sklepy wędkarskie w Lublinie:

Sklep wędkarski Taka Ryba

20-309 Lublin
ul. Łęczyńska 37
tel. 664 094 107

 

Sklep wędkarski Pinka

ul. Tumidajskiego 2
20-247 Lublin
tel. 535 096 445

 

Sklep wędkarski Rybka

ul. Bursaki 6/566
20-150 Lublin
tel. 797 410 137

 

Sklep wędkarski Carp Live

ul. Turystyczna 46
20-207 Lublin
tel. 575 888 240

 

Salon wędkarski Złota Rybka

ul. Pielgrzymia 1
20-501 Lublin
tel. 81 443 71 77

 

Sklep wędkarski U Waldka

ul. Karola Namysłowskiego 7
20-709 Lublin
tel. 81 524 00 88

 

Sklep wędkarski Szczupaczek

ul. Eugeniusza Romera 71
20-487 Lublin
tel. 508 176 212

 

Sklep wędkarski Haczyk

ul. Górska 9
20-863 Lublin
tel. 81 741 03 12

 

Sklep wędkarski Spławik

ul. Szmaragdowa 24
20-570 Lublin
tel. 81 526 33 22

 

Sklep wędkarski Cykada

ul.Tarasowa 6
20-819 Lublin
tel. 503 040 022

 

Sklep wędkarski Atlantic

ul. Krochmalna 4
20-401 Lublin
tel. 602 688 364

 

 

Wędkarstwo to dla jednych sposób na relaks i oderwanie się od problemów dnia codziennego, dla innych sport uprawiany wyczynowo, a dla największych zapaleńców to już sposób na życie. Tak, czy inaczej, możliwość spędzenia kilku godzin na łonie przyrody jest cenna. Samo wędkarstwo przeżywa w ostatnich dziesięcioleciach burzliwy rozwój. Dzięki do niedawna jedynie kosmicznym technologiom wędkarze mają dostęp do sprzętu, o jakim nawet nie mogli marzyć jeszcze trzydzieści lat temu. Pojawiło się wiele nowych wędkarskich dyscyplin i metod połowu, w tym wędkarstwo morskie. Oczywiście sam sprzęt nie łowi, ale bez odpowiedniego sprzętu nawet wędkarski arcymistrz sobie nie poradzi. Do wędkowania trzeba się umiejętnie przygotować, aby połowy zakończyły się sukcesem. Zanim udamy się nad rzekę czy jezioro warto odwiedzić sklep wędkarski Lublin, aby uzupełnić czy też wyposażyć się w niezbędny sprzęt wędkarski.

Sklep wędkarski Lublin – wędki, kołowrotki, akcesoria wędkarskie

Do łowienia potrzebne są przede wszystkim wędki. Tu wybór jest trudny, gdyż obowiązuje ścisła specjalizacja i wszystko zależy od metody, jaką zamierzamy łowić. Do wyboru mamy pikery, feedery, lżejsze i cięższe gruntówki do metod gruntowych. Metody spławikowe to baty, nawet kilkunastometrowe, odległościówki, bolonki a także te najprostsze wędki z przelotkami dla mniej zaawansowanych. Jak i u gruntowców, w przypadku spinningu wybór też jest ogromny. Wklejanki, ultralajty, średnie i ciężkie spinningi, kije na troć i sumy, wędki na łódkę, specjalistyczne kije spinningowe do połowu konkretnych gatunków ryb. A jest jeszcze muszkarstwo, trolling, wędkarstwo morskie czy karpiowe i te wszystkie metody wymagają specjalistycznych wędek. Podobne kłopoty z wyborem mamy jeżeli chodzi o kołowrotki. Tu też ilość modeli jest jest oszałamiająca. Pół biedy, jeżeli chcemy zakupić uniwersalny kołowrotek. Jednak w przypadku specjalistycznych modeli, jak kołowrotki karpiowe czy kołowrotki na morze przydała by się fachowa pomoc. I właśnie taką pomoc otrzymamy w większości sklepów wędkarskich w Lublinie. Doświadczeni, od lat wędkujący sprzedawcy, pomogą dobrać nam nie tylko wędki i kołowrotki, ale i pozostały sprzęt wędkarski. A tego ostatniego sklepy wędkarskich Lublin oferują praktycznie pełen asortyment.

W każdym sklepie wędkarskim Lublin zaopatrzyć się możemy w doskonałej jakości żyłki i plecionki, a muszkarze w sznury muchowe i przypony koniczne. Oczywiście dostępne są żyłki o różnych parametrach, tak by można je było jak najlepiej dobrać do planowanej metody połowu. Podobnie plecionki, ale w ich przypadku możemy dodatkowo wybierać plecionki z 4x i 8x splotem. Sklep wędkarski Lublin to także przynęty i zanęty. Gruntowcy mogą zakupić gotowe przynęty naturalne, jak i przynęty żywe, jak ochotka, pinka czy dendrobena. Do tego zanęty. W sklepach wędkarskich w Lublinie dostępne są zarówno te uniwersalne, jak i zanęty specjalistyczne, przeznaczone do połowu konkretnych gatunków ryb, czy też do warunków panujących na łowisku. Zakupić też można wabiące ryby atraktory. W części sklepów do nabycia jest ochotka zanętowa czy białe robaki zanętowe. To jednak zazwyczaj tylko po wcześniejszym zamówieniu.

Prawdziwe bogactwo odkryjemy jednak szukając odpowiednich przynęt spinningowych. W sklepach wędkarskich w Lublinie na spinningistów czekają przynęty miękkie jak twistery czy rippery w setkach wzorów i kolorów. Nie brakuje też główek jigowych w różnej gramaturze i rozmiarze haków. Do tego woblery, błystki obrotowe i wahadłówki. Są cykady, popery, jerki, a nawet sandaczowe i pstrągowe koguty. Oczywiście nie brakuje w lubelskich sklepach wędkarskich także innych akcesoriów przydatnych do konstruowania wędkarskich zestawów. Odwiedzając sklep wędkarski Lublin zakupimy, między innymi, koszyczki zanętowe i rurki antysplątaniowe, ciężarki, także ciężarki do bocznego troka i dropshota, spławiki, haczyki, kotwiczki, siatki na ryby i podbieraki i wiele innych niezbędnych wędkarzom gadżetów.

Sklep wędkarski Lublin – odzież wędkarska, dodatkowe wyposażenie wędkarza

Jakie elementy muszą znaleźć się w wyposażeniu wędkarza? Sklep wędkarski Lublin oferuje zainteresowanym dostęp do różnorakiego sprzętu, odpowiadającego wymaganiom poszczególnych wędkarzy. Zakupienie sprzętu dodatkowego jest kluczowe, ponieważ zapewnia on pełen komfort łowienia czy też transportowania sprzętu na i i z łowiska. To przede wszystkim odzież wędkarska. Stroje projektowane specjalnie dla wędkarzy zapewniają  łowiącym komfort termiczny i wygodę, są dostosowane do różnych warunków panujących na łowisku. Sklepy wędkarskie w Lublinie oferują w szerokim wyborze kamizelki wędkarskie, kurtki wędkarskie i spodnie, kombinezony wędkarskie. Do tego obuwie wodoodporne czy też umożliwiające brodzenie, jak wodery czy spodniobuty. Znajdą się też neopreny dla muszkarzy. Dopełnieniem kompletu odzieży wędkarskiej będą czapki wędkarskie i okulary polaryzacyjne, tzw. polaroidy.

Dodatkowe akcesoria wędkarskie to także te umożliwiające lepsze urządzenie łowiska. Sklep wędkarski Lublin oferuje krzesełka wędkarskie, fotele wędkarskie, parasole wędkarskie, a dla miłośników długich zasiadek nawet łóżka wędkarskie i namioty. Oferta sklepów wędkarskich to także pełna gama podpórek, uchwytów i statywów na wędki, pokrowce na wędki a także torby wędkarskie. Sklep wędkarski Lublin umożliwia zakupienie jeszcze wielu innych akcesoriów wędkarskich. Dzięki nim będzie można przygotować się do połowów w każdych warunkach, zarówno przy dobrej pogodzie, jak i podczas rzęsistego deszczu. Sklep wędkarski Lublin gwarantuje też możliwość zamówienia odpowiedniego dla wędkarzy sprzętu poprzez sieć internetową, aby dobrze się wyposażyć przed wizytą nad swoim ulubionym jeziorem.