Sklep wędkarski Olsztyn

Sklepy wędkarskie w Olsztynie:

Sklep wędkarski Knapp

ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 5
10-693 Olsztyn
tel. 89 542 52 96

 

Sklep wędkarski Sezon

ul, Dworcowa 7
10-436 Olsztyn
tel. 89 539 95 78

 

Sklep wędkarski Guljus

ul. Stefana Żeromskiego 23A
11-041 Olsztyn
tel. 89 535 87 80

 

Salon Wędkarski Fishingland

ul. Księdza Wacława Osińskiego 21A
10-010 Olsztyn
tel. 789 398 649

 

Sklep i serwis wędkarski Bass

ul. Wincentego Pstrowskiego 31
10-601 Olsztyn
tel.89 534 58 72

 

Sklep wędkarski Weekend

ul. Tadeusza Kościuszki 19
10-501 Olsztyn
tel. 89 534 23 56

 

Sklep wędkarski Shop Baits

pl. Pułaskiego 7/21
10-514 Olsztyn
tel. 692 598 570

 

Sklep wędkarski Aqua-Zoo

ul. Wincentego Pstrowskiego 16
10-950 Olsztyn
tel. 89 526 09 33

 

 

Nie tylko wędka, czyli co powinien mieć dobry wędkarz.

Wędkarstwo wielu osobom kojarzy się z całodziennym siedzeniem na krzesełku i wpatrywaniem w spławik. Dla miłośników tego zajęcia jest to coś więcej niż tylko forma spędzania czasu. Wśród wielu zalet wymienią również kontakt z naturą, relaks, odpoczynek a nawet ruch, ponieważ niektóre odmiany wędkarstwa wymagają sporego wysiłku. Jedno jest pewne do wędkowania trzeba się dobrze przygotować. Dlatego w pierwszej kolejności warto odwiedzić sklepy wędkarskie i porozmawiać z osobami, które na wędkarstwie znają się doskonale.

Sklep wędkarski Olsztyn – wszystko dla początkujących i doświadczonych wędkarzy.

Mając na uwadze, że nawet amatorskie wędkowanie wymaga przygotowania, wyprawa na połów powinna być poprzedzona odpowiednimi zakupami. Sklep wędkarski Olsztyn ma bogatą ofertę dostosowaną do potrzeb zarówno doświadczonych wędkarzy, jak i tych, którzy stawiają pierwsze kroki. Od czego zacząć zakupy? Zdecydowanie najważniejszym sprzętem jest wędka. Warto wybrać taką, która dostosowana jest do posiadanych umiejętności i doświadczenia. Początkujący wędkarze powinni postawić na połów metodą spławikową, która umożliwia poznanie zachowania ryb i oswojenie się z wędką. Wybrany model powinien być łatwy w obsłudze, optymalnie o długości do trzech metrów i mieć przyjazną cenę. Wybór odpowiedniej wędki jest niezwykle ważny, ponieważ może skutecznie zachęcić lub zniechęcić do dalszego wędkowania. Niezbędne przy zakupie wędki są również: żyłki, plecionki, haczyki, kołowrotki, sygnalizatory brania czyli spławiki, bez nich łowienie nie jest możliwe. Są to akcesoria wędkarskie, które w bogatym wyborze posiada sklep wędkarski Olsztyn.

Sprzęt dodatkowy.

Do upolowania dużej ryby potrzebne jest coś więcej niż nawet najlepszej jakości wędka. Dlatego, sklep wędkarski Olsztyn w sprzedaży ma również różnego rodzaju zanęty, czyli mieszanki o różnorodnym składzie zachęcające ryby do żerowania w danej części łowiska. Przynęty do skutecznego wabienia określonych gatunków ryb, które mogą być twarde lub miękkie. Z twardych najczęściej stosowane są błystki wahadłowe, obrotowe i oczywiście woblery. Wśród miękkich największą popularnością cieszą się gumowe twistery, rippery i sztuczne muchy. Równie ważne akcesoria to torby na sprzęt, siatki na ryby oraz siedziska. Mając skompletowany sprzęt ostatnim zakupem może być wygodna odzież wędkarska. Cieszy się dużym zainteresowaniem wśród wędkarzy zarówno doświadczonych jak i amatorów, ponieważ odpowiednio dobrana zapewnia komfort w trakcie wyprawy. Podstawowym jej zadaniem jest ochrona przed różnymi warunkami atmosferycznymi i fizycznymi. Powinna mieć ergonomiczny krój, wysoką jakość i funkcjonalność przy jednoczesnym zachowaniu wygody.

Bez względu na to czy wędkarstwo jest sporadycznym hobby, ogromną pasją, sportem czy po prostu sposobem spędzania czasu na świeżym powietrzu. By móc docenić w jego walory i w pełni doświadczyć przyjemności z wędkowania, skompletowanie sprzętu jest absolutnie niezbędne.