Sklep wędkarski Warszawa

Sklepy wędkarskie w Warszawie:

Sklep wędkarski Trotka

ul. Zygmunta Modzelewskiego 23
02-679 Warszawa
tel. 791 650 980

 

Sklep wędkarski Pleciona

ul. Wał Miedzeszyński 377
03-980 Warszawa
tel. 22 810 29 90

 

Sklep wędkarski Raven Fishing

ul. Wolska 44
01-187 Warszawa
tel. 570 580 516

 

Centrum Wędkarstwa

ul. Wybrzeże Gdyńskie 2
01-531 Warszawa
tel. 510 210 100

 

Sklep wędkarski Garbus

ul. św. Wincentego 25
03-505 Warszawa
tel. 512 544 204

 

Sklep wędkarski Bass-sklep.pl

ul. Benedykta Polaka 2c
02-777 Warszawa
tel. 608 787 321

 

Sklep wędkarski Przelotka

ul. Aleja Rzeczypospolitej 27C
02-972 Warszawa
tel. 604 961 822

 

Sklep wędkarski Fishclub.pl

ul. Łukowska 30
04-133 Warszawa
tel. 22 610 14 90

 

Sklep wędkarski “U Zbyszka”

ul. Obozowa 85
01-419 Warszawa
tel. 22 836 23 71

 

Sklep wędkarski Rapa

ul. Modlińska 38
05-077 Warszawa
tel. 22 814 57 40

 

Sklep wędkarski Zaczep

ul. Bora-Komorowskiego 22
03-982 Warszawa
tel. 22 671 40 16

 

Sklep wędkarski TanioNaRybki.pl

ul. Kazury 12
02-795 Warszawa
tel. 794 154 272

 

Sklep wędkarski AquaFish

ul. Igańska 30
04-083 Warszawa
tel. 500 103 261

 

 

Rozwój wędkarstwa. Nowoczesny sprzęt wędkarski

Wędkarstwo staje się coraz bardziej popularnym pomysłem na spędzanie wolnego czasu.  Można uprawiać je w wydaniu wyczynowym, traktować jako sport, brać udział w różnorodnych zawodach wędkarskich, aspirować do wędkarskiej kadry okręgu w danej dyscyplinie. Najlepsi mają szansę wejść do kadry Polski i bronić naszego wędkarskiego honoru w międzynarodowych zawodach wędkarskich. Przede wszystkim jest to jednak ciekawa forma rekreacji dla wszystkich miłośników obcowania z naturą, sposób na oderwanie się od codziennych problemów. Wymarzone hobby dla wszystkich chcących odpocząć i zrelaksować się na świeżym powietrzu. Tak jednak było od zawsze i powyższe zalety wędkarstwa nie tłumaczą do końca powodów aż takiego wzrostu liczby wędkarskich entuzjastów.

Dodatkowym impulsem do wzrostu popularności wędkarstwa stał się jego burzliwy “technologiczny” rozwój po roku 1990. Wtedy przeskoczyliśmy z siermiężnego świata bambusowych wędek, radzieckich czy czeskich teleskopów i spinningów z włókna szklanego w kolorowy świat najnowszych zachodnich technologii wędkarskich. Dziś się już nie łowi z gruntu, na spławik albo blachę. W każdej z metod, czy to będzie wędkarstwo gruntowe, spinningowe czy muszkarstwo pojawiły się dziesiątki odmian i specjalizacji. Pojawił się też nowy kierunek wędkarskiej ekspansji – morze. Coraz popularniejsze stają się wyprawy na dorsze czy morskie trocie i łososie, czy też łowienie z morskiego brzegu, czyli surfcasting. Nawet praktycznie nieznane polskim wędkarzom belony są obecnie systematycznie gromione przez entuzjastów spinningujących z morskiego brzegu. A to wszystko zawdzięczamy dostępowi do nowoczesnego sprzętu wędkarskiego.

Sklep wędkarski Warszawa czyli profesjonalny sprzęt wędkarski dla każdego

Rozwojowi sprzętu wędkarskiego towarzyszy także rozwój sklepów wędkarskich. Przecież te wszystkie bolonki, tyczki i baty, odległościówki, pikery i feedery, karpiówki, kije do trollingu, wędki muchowe, wklejanki, spinningi boleniowe czy nowoczesne kołowrotki ze szpulą stałą i multiplikatory musimy gdzieś kupić. W tej chwili sklep wędkarski to już nie kilka marnych wędek i garść przynęt. To specjalistyczny salon ze wszystkim, co nowoczesna technologia oferuje wędkarzom. Tak jest w całej Polsce, tak jest i w Warszawie. Zwłaszcza, że Warszawa to chyba najsilniejszy w kraju wędkarski ośrodek. Tu znajdziemy najwięcej entuzjastów łowienia ryb. Nie tylko liczba wędkarzy w Warszawie jest wysoka. Wysokie są także ich oczekiwania. Coraz więcej wędkarzy specjalizuje się w jakiejś dziedzinie, np. pasjonuje ich przede wszystkim łowienie karpi lub ultra lekki spinning.

Wędkarstwo w Warszawie to przede wszystkim Wisła i łowienie w dużej, nizinnej rzece. Stąd w każdym sklepie wędkarskim w Warszawie zobaczymy bogaty asortyment sprzętu odpowiedniego do łowienia w Wiśle. Ale nie tylko, bo nieodległe od Warszawy Mazury i wędkarstwo jeziorowe też mają swoich zwolenników. W ogóle, przy tej liczbie łowiących co w Warszawie, znajdzie się duże grono zwolenników każdej wędkarskiej metody. Są muszkarze, karpiarze, wędkarze łowiący systematycznie na morzu, jeżdżący na pomorskie trocie czy na sandacze na zbiorniki zaporowe, łowcy karpiowatych na spinning, sumiarze, zwolennicy dropshota i ciężkiego spinningu. Wszyscy potrzebują specjalistycznego sprzętu. Na przeciw ich potrzebom i oczekiwaniom starają się wychodzić najlepsze sklepy wędkarskie Warszawa. Stąd też taka bogata oferta warszawskich sklepów wędkarskich. Każdy wędkarz znajdzie w nich odpowiedni, wręcz profesjonalny sprzęt do swojej ulubionej metody połowu.

Sklepy wędkarskie Warszawa – pełna oferta od haczyka do łodzi wędkarskich i pontonów

W dobrym sklepie wędkarskim Warszawa dostępna jest praktycznie pełna oferta sprzętu wędkarskiego i wyposażenia niezbędnego wędkarzowi nad wodą. To przede wszystkim wędki i kołowrotki. Rozwój wędkarstwa sprawił, że do każdej metody potrzebna jest specjalistyczna wędka. Tu zwolennicy metod gruntowych i spławikowych znajdą pikery i feedery, wędki do metody bolońskiej i odległościowej, nawet kilkunastometrowe baty, ciężkie gruntówki na suma. Nie brakuje też dobrej klasy zwykłych kii z przelotkami, z jakimi niedzielny wędkarz może posiedzieć nad wodą. Dostępne są też nowoczesne kołowrotki i multiplikatory. Zarówno kołowrotki uniwersalne, nadające się do wielu metod połowu, jak i te specjalistyczne, zaprojektowane np. specjalnie do połowu karpi, surfcastingu czy morskiego trollingu.

Wędki i kołowrotki to sprzęt podstawowy dla wędkarzy, ale nie jedyny. Każdy sklep wędkarski Warszawa posiada pełną ofertę akcesoriów niezbędnych do połowu. Od haczyków czy kotwiczek po dostępne w najlepszych sklepach łodzie wędkarskie. W ofercie sklepów wędkarskich w Warszawie spławiki do różnych metod wędkowania, wspomniane już haczyki i kotwiczki, ciężarki, krętliki z agrafkami, koszyczki zanętowe, rurki antysplątaniow, przypony wolframowe, sygnalizatory brań, podbieraki, siatki na ryby i wiele innych gadżetów wykorzystywanych przez wędkarzy. Oczywiście nie brakuje też przynęt. Na spinningistów czekają przynęty na każdego drapieżnika. Twistery, rippery i dziesiątki innych rodzajów przynęt miękkich w różnych kolorach i rozmiarach znanych producentów i dystrybutorów. Do tego woblery, od najmniejszych na jazie i klenie, po ponad dwudziestocentymetrowe woblery do ciężkiego trollingu. Są jerki, popery i smużaki. Także błystki obrotowewahadłówki i cykady.

Wędkarze gruntowi, poza gotowymi przynętami naturalnymi w różnych smakach i zapachach, mogą zakupić praktycznie w każdym sklepie wędkarskim w Warszawie żywe przynęty jak ochotka, pinka czy dendrobena. Do tego zanęty. Zanęty to głównie domena łowiących ryby spokojnego żeru, choć są w sprzedaży oczywiście i atraktory wabiące drapieżniki. Sklepy wędkarskie w Warszawie oferują cały szereg zanęt. Są zanęty na konkretne gatunki ryb, zanęty na konkretne warunki panujące na łowisku, zanęty do poszczególnych metod łowienia. A mniej wyspecjalizowany wędkarz zaopatrzyć się może w zanęty uniwersalne.

W szerokim asortymencie dostępne są niezbędne przecież do łowienia żyłki i plecionki wędkarskie. W sklepie wędkarskim Warszawa znajdziemy zarówno żyłki uniwersalne, jak i te do konkretnych metod połowu. Oczywiście w różnych, dogodnych dla wędkarza długościach, grubościach i kolorach. Podobnie plecionki. Te poliamidowe (“nić pajęcza”) i wypierające je ostatnio plecionki polietylenowe, poza kierowaniem się grubością i długością, możemy wybierać także ze względu na splot. Dostępne są plecionki o 4x i 8x splocie. Zakupić też można już wyjątkowo specjalistyczne plecionki dakronowe i kewlarowe. Zwolenników wędkarstwa muchowego zainteresują sznury muchowe i przypony koniczne oferowane przez sklepy wędkarskie w Warszawie.

Wędkarz posiadający odpowiednio uzbrojoną wędkę, przynętę i zanętę nie jest jeszcze wędkarzem odpowiednio wyekwipowanym. Pamięta o tym każdy sklep wędkarski Warszawa i poza sprzętem służącym bezpośrednio łowieniu ryb, oferuje także dodatkowe wyposażenie. To, miedzy innymi, specjalistyczna odzież wędkarska. Wygodny, ergonomicznie zaprojektowany, dostosowany do warunków terenowych i pogodowych ubiór jest dla wędkarza bardzo ważny. W dodatku już od lat nie wypada pokazywać się na łowisku w gumofilcach i i wyciuchanej kufajce. Stąd wszystkie kamizelki wędkarskie, kurtki i spodnie wędkarskie, kombinezony wędkarskie czy wędkarskie czapki cieszą się taką popularnością. Do tego polaroidy, eleganckie torby wędkarskie i pokrowce na wędki, wodery, a czasami i spodniobuty, i możemy pokazać się nad wodą. A to jeszcze nie wyczerpuje całej oferty dodatkowych akcesoriów jakie oferują sklepy wędkarskie Warszawa. Parasole wędkarskie, łóżka wędkarskie i namioty dla karpiarzy i innych miłośników całonocnych czy nawet wielodniowych zasadzek, podpórki i stojaki na wędki, kosze wędkarskie, podesty dla wyczynowców łowiących ze stromego brzegu. Wszystko, o czym wędkarz jeszcze trzydzieści lat temu nawet nie marzył, przede wszystkim dlatego, że nawet do głowy mu nie przyszło, że takie wędkarskie “cuda” mogą istnieć.