Sklep wędkarski Wrocław

Sklepy wędkarskie we Wrocławiu:

Sklep wędkarski “Krokodyl”

ul. Tęczowa 57
53-601 Wrocław
tel. 71 792 30 53

 

Sklep wędkarski “Pilker”

ul. Kurkowa 29/1a
52-007 Wrocław
tel. 71 329 82 80

 

Sklep wędkarski Zbigniew Paprocki

ul. Więckowskiego 12
50-431 Wrocław
tel. 71 341 46 12

 

Sklep wędkarski Barbus

ul. Śliczna 38
0-566 Wrocław
tel. 603 640 450

 

Sklep wędkarski Marathon

ul. Żeromskiego 62
50-312 Wrocław
tel. 502 288 755

 

Sklep wędkarski Baitbox.pl

ul. Żegiestowska 3
50-542 Wrocław
tel. 512 369 604

 

Sklep wędkarski Spinning

pl. Świętego Macieja 3
50-244 Wrocław
tel. 71 372 27 00

 

Sklep wędkarski Ikra

ul.Długa 11/13
53-657 Wrocław
tel. 71 355 21 25

 

Sklep wędkarski Flyhouse

ul. Sołtysowicka 21G
51-168 Wrocław
tel. 603 796 777

 

Sklep wędkarski Złota Rybka

ul. Jugosłowiańska 65C
51-001 Wrocław
tel. 696 460 543

 

 

Przepływająca przez Wrocław Odra stwarza doskonałe warunki do uprawiania wędkarstwa. To główne łowisko wrocławskich wędkarzy. Stąd też sklepy wędkarskie we Wrocławiu znaczną część swej oferty ukierunkowały na łowienie w dużej nizinnej rzece, jaką jest Odra. Oferowany jest sprzęt wędkarski oraz akcesoria wędkarskie zarówno do łowienia z brzegu, jak i z łodzi. Zwolennicy wędkarstwa gruntowego znajdą sprzęt odpowiedni do każdej metody. Nie zapomniano też o spinningistach. Wędkarstwo spinningowe we Wrocławiu jest od lat niezmiernie popularne i stale się rozwija. Każdy sklep wędkarski Wrocław jest na to przygotowany. Nie ważne, jaki  kij spinningowy chcemy zakupić. Bez względu na to, czy to będzie wklejanka na okonie, spinning na sandacze, czy kij do ciężkiego trollingu, nie wyjdziemy ze sklepu wędkarskiego zawiedzeni.

Jednak wędkarski Wrocław to nie tylko Odra. Nie możemy zapomnieć o innych łowiskach. Popularny jest np. Zbiornik Zaporowy Mietków i łowienie sandaczy na tzw. zaporówkach. Planujący wyprawę na Mietków wędkarz znajdzie we wrocławskich sklepach wędkarskich odpowiedni sprzęt. Od wędki na łódkę, poprzez najnowsze plecionki, po przynęty na sandacze, np. sandaczowe koguty. A niektóre sklepy wędkarskie oferują nawet łódki i pontony wędkarskie. W mieście jest także liczna rzesza zwolenników łowienia na sztuczną muchę. I oni znajdą we wrocławskich sklepach wędkarskich odpowiedni sprzęt do uprawiania muszkarstwa. Podobnie karpiarze. Łowienie karpi to specjalistyczna dziedzina, wymagająca odpowiedniego sprzętu. I taki sprzęt karpiowy dobry sklep wędkarski we Wrocławiu oferuje.

Wszystko czego potrzebuje początkujący wędkarz – sklep wędkarski Wrocław

Może się wydawać, że do łowienia ryb wystarczy wędka i jakaś przynęta. Nie ma jednak niczego bardziej mylnego, ponieważ nawet nawet niedzielny wędkarz, łowiący ryby okazjonalnie, musi być wyposażony w specjalistyczny sprzęt wędkarski. By go nabyć, musi odwiedzić sklep wędkarski. Niezależnie od tego, czy jest się początkującym, czy bardzo doświadczonym wędkarzem, warto pomyśleć o każdej ewentualności, aby nie musieć rezygnować ze swojej chwili relaksu nad wodą z powodu złej pogody lub braku odpowiedniego wędkarskiego wyposażenia. Czego zatem nie może nam zabraknąć, kiedy wybieramy się nad wodę na wędkowanie?

Najważniejsze akcesoria wędkarskie bez których nikt nie powinien wybierać się na ryby to oczywiście wędki. Wędkarstwo to obecnie wiele odmian, metod i stylów. Te wszystkie wklejanki, bolonki, odległościówki, czternastometrowe tyczki, karpiówki, pikery i feedery, wędki trollingowe i do surfcastingu, spiningi ultra light i te do metody castingowej to sprzęt wędkarski już wybitnie specjalistyczny. Jednak na pierwszą wyprawę, początkującym wędkarzom, sklep wędkarski Wrocław poleca krótkie baty, łowiąc na które łatwiej jest nauczyć się podstaw. Ich długość powinna być w granicach 4-6 metrów, dopóki nie nabierzemy odpowiedniej wprawy. Wskazane są również proste, niezbyt długie modele wędek wyposażone w kołowrotki ze szpulą stałą, których obsługa nie wymaga wielkiego doświadczenia. Niezbędnym ekwipunkiem są także żyłki, także żyłki przyponowe, ewentualnie plecionki i oczywiście haczyki. Zakładając, że rozpoczynamy swoją przygodę z wędkarstwem od metod spławikowych, więc potrzebne też będą spławiki i ciężarki do ich wyważenia. Gdy jednak łowić zamierzamy z gruntu, to niezbędnym będą koszyczki zanętowe i rurki antysplątaniowe. Przydadzą się także ciężarki gruntowe. Gdy nie dysponujemy wędką typu feeder zakupić można także sygnalizatory brań. Sprzęt stricto wędkarski, czyli uzbrojona wędka to jednak nie wszystko. Potrzebne nam będą także przynęty. Zakup przynęt typu woblery boleniowe, twistery i rippery sandaczowe mamy jeszcze przed sobą. W przypadku wędkarstwa spławikowego będą to raczej przynęty naturalne. Także przynęty żywe, jak dendrobena czy białe robaki. Obecnie każdy praktycznie sklep wędkarski we Wrocławiu prowadzi sprzedaż żywych przynęt. Dostępne są także żywce. By zapewnić sobie lepsze brania, nie od rzeczy będzie zaopatrzenie się także w zanęty. Wszystkie sklepy wędkarskie we Wrocławiu mają zanęty w ofercie. Co więcej, zakupić można zanęty na konkretny gatunek ryb, czy też dostosowane do konkretnych warunków panujących na łowisku.

Profesjonalne wyposażenie wędkarskie od A do Z – sklep wędkarski Wrocław

Sklepy wędkarskie oprócz podstawowego wyposażenia dla osób rozpoczynających przygodę z łowieniem, jaki wędki, zanęty, przynęty, kołowrotki, haczyki, żyłki czy plecionki, mają w swojej ofercie dodatkowe akcesoria wędkarskie, które nie tylko ułatwiają połów, ale także zapewniają komfort podczas długotrwałego przebywania nad wodą. Odpowiednia odzież wędkarska powinna chronić przed owadami, zapewniać odpowiednio ciepło lub przewiewność, a dodatkowo maskować obecność łowiącego ryby wędkarza. Niezbędne mogą się okazać buty do brodzenia – gumowce wędkarskie, wodery czy nawet spodniobuty, tzw. śpiochy.  Przyda się nierzadko solidna kurtka wędkarska czy wędkarski płaszcz przeciwdeszczowy. Ważne jest też urządzenie samego łowiska. Warto kupić odpowiednie podpórki czy uchwyty na wędki i krzesełko wędkarskie. To minimum, bo każdy sklep wędkarski Wrocław oferuje przeróżne fotele wędkarskie, parasole wędkarskie a nawet namioty wędkarskie i łóżka wędkarskie do nocnych zasiadek. Łóżka i namioty dla karpiarzy to jeszcze drobnostka. W dobrym sklepie wędkarskim we Wrocławiu (np. sklep Krokodyl na Tęczowej) można zakupić łodzie wędkarskie, pontony i silniki zaburtowe, zarówno silniki elektryczne do łodzi, jak i te spalinowe. Sama odzież wędkarska także w sklepach wędkarskich jest dostępna w dużym wyborze. Obecnie stary dres to nie najlepszy ubiór na ryby, zaczyna w modzie wędkarskiej królować styl i klasa. Nad wodą wypada się pokazać w odpowiednim “umundurowaniu”. Kamizelki wędkarskie, czapki wędkarskie, okulary polaryzacyjne, spodnie i bluzy wędkarskie, kurtki a nawet kombinezony wędkarskie, wszystko zaprojektowane specjalnie dla wędkarzy. Gustownie i ergonomicznie. I co ważne, w każdym sklepie wędkarskim we Wrocławiu znajdziemy odzież wędkarską na każdą kieszeń, czyli każdy, niezależnie od możliwości finansowych, znajdzie coś dla siebie. Kupując akcesoria wędkarskie nie zapomnijmy, że potrzebne nam będą także torby wędkarskie do przenoszenia sprzętu, pokrowiec na wędki, podbierak i siatka na ryby. Oczywiście, przydać się na łowisku może jeszcze wiele innych rzeczy i akcesoriów wędkarskich. Każdy sklep wędkarski Wrocław posiada w ofercie praktycznie wszystkie rodzaje wyposażenia wędkarskiego, więc z zakupem kolejnych akcesoriów kłopotów nie będzie. Zwłaszcza, gdy budżet na to pozwoli.

Wędkarstwo to nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu, ale także idealna okazja na chwilę wyciszenia, zrelaksowania się i połączenia z naturą. Jednak bez odpowiedniego sprzętu nawet profesjonalnemu wędkarzowi nie uda się doświadczyć w pełni prawdziwej radości płynącej z połowu zakończonego wielki sukcesem, dlatego warto odwiedzić wcześniej renomowany sklep wędkarski, gdzie wykwalifikowana obsługa pomoże dobrać odpowiedni sprzęt wędkarski i dodatkowe wyposażenie.