Sklep wędkarski Zielona Góra

Sklepy wędkarskie w Zielonej Górze:

Centrum wędkarskie Tomasz Mikołajczak

ul. Zacisze 16
65-775 Zielona Góra
tel. 68 452 14 44

 

Sklep wędkarski Bolw.pl

ul. Sulechowska 4A/46
65-001 Zielona Góra
tel. 68 506 50 55

 

Sklep wędkarski Fish-Net

ul. Kręta 7
65-001 Zielona Góra
tel. 68 321 14 10

 

Sklep wędkarski MAF

ul. Urszuli 9
65-167 Zielona Góra
tel. 68 324 41 01

 

Sklep wędkarski Sumik

ul. Fryderyka Chopina 22
65-033 Zielona Góra
tel. 531 616 007

 

Sklep wędkarski Rybobranie

ul. Zamkowa 2A
65-086 Zielona Góra
tel. 794 658 747

 

 

Technologia w różnych dziedzinach życia idzie tak szybko do przodu, że nawet amatorskie uprawianie sportu lub innej formy rekreacji wiąże się obecnie z wizytami w profesjonalnie zaopatrzonych sklepach. Ta ogólna tendencja nie ominęła również wędkarstwa.

Coraz szerszy asortyment

Dlatego sklepy wędkarskie wciąż rozszerzają swój asortyment, ale zaletą tych naprawdę profesjonalnych jest to, że możemy skierować się do nich nie tylko, kiedy dopiero zaczynamy swoją przygodę z „taaaką rybą”, ale również wówczas, gdy wiemy o wędkarstwie już wiele. W pierwszym przypadku potrzeba nam pomocy specjalistów, aby kupić swoje pierwsze akcesoria wędkarskie, a gdy już mamy doświadczenie, sami możemy zadecydować, czego nam potrzeba, a pracownik sklepu może ewentualnie wskazać na jakiś inny wybór.

Takie niezbędne warunki spełnia na pewno sklep wędkarski Zielona Góra, który ma bogaty asortyment zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych wędkarzy.

Wędka to nie wszystko

Wiadomo, że dla jednych i drugich najważniejszym sprzętem jest wędki. Dla początkujących będą to takie z krótszym batem, dla kogoś, kto ma na koncie już kilka wiader złowionych ryb, przyda się pewnie dłuższy kij.

Ale samą wędką ryby się nie złowi. Oprócz wiedzy i szczęścia wędkarzowi potrzebne są na pewno kołowrotki. Z ruchomym bębnem czy też nie? Sklep wędkarski Zielona Góra posiada ich wiele rodzajów. To jaki typ wybierze wędkarz zależy tylko od jego umiejętności lub upodobań.

Oczywiście sklepy wędkarskie muszą też oferować inne akcesoria wędkarskie. Przede wszystkim różnego rodzaju żyłki. W sklepie wędkarskim Zielona Góra znajdzie się je w każdej grubości, ponieważ w przypadku wędkowania w jeziorze można stosować cieńszą żyłkę, natomiast gdy robi się to w rzece, lepiej zastosować grubszy rodzaj.

Co na haczyk?

Profesjonalny sklep wędkarski Zielona Góra ma w swojej ofercie również szeroki wybór haczyków. Każdy wędkarz musi mieć po kilka sztuk w różnych rozmiarach, ponieważ często są one zrywane w czasie walki z rybą. Równie ważne są również spławiki. Ich też warto mieć kilka sztuk, bo również czasami się zrywają i giną w wodzie.

Każdy wędkarz wie, jak ważne są zanęty, ponieważ rzeczywiście zwiększa ona szanse na złapanie „taakiej ryby”. Można je zrobić samemu lub kupić profesjonalne w sklepie wędkarskim Zielona Góra. Wędkarz musi też mieć, co zawiesić na haczyku. Może to być własnoręcznie wykopana gąsienica lub przynęty oferowane przez sklep wędkarski Zielona Góra. I od tego, jakie stosuje się przynęty, zależy też kolor haczyków. Złote, gdy stosuje na przykład kukurydzę. Jeśli natomiast łowi na białe robaki, to warto kupić srebrne haczyki.

Każdemu bardziej zaawansowanemu wędkarzowi przydadzą się również na pewno plecionki, służące między inny do połowu drapieżników lub łowienia z kutra na morzu.

Trzeba też wziąć pod uwagę, że łowienie ryb to obcowanie z naturą i to taką na świeżym powietrzu. Potrzebna jest więc również odpowiednia odzież wędkarska, którą można ma tez w ofercie sklep wędkarski Zielona Góra.